Јанушев: Зошто полицијата реагирала предоцна, Спасовски да си поднесе оставка


Денешната прес конференција требаше да биде посветена на основаните сомневања за нелегалното следење на комуникации и злоупотребите кои се прават од ...
| | веќе видена | слични

Неколку разузнавачки афери и постојано сомнежи и политички прозивки за нелегално следење на комуникациите ги одбележа изминативе околу три децении самостојност ...
| | веќе видена | слични

Зоран Бојаровски Јанушев манипулира, Ковачки лаже и признава дека лаже, Милошоски одамна дезинформира, Николоски копикет на сопартијците во дезинформации, ...
| | веќе видена | слични

После изјава на Мицкоски за една телевизија дека „поседува озбилни информации“ и дека „ќе ги откриел наскоро“, треба да следува реакција на Јавното ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку нивниот пратеник Игор Јанушев се обиде да ја политизира трагедијата и да ќари ситни политички поени во моменти кога целата ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи со демант на прес-конференцијата на Игор Јанушев, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, на која беше поставено прашањето дали во СВР ...
| | веќе видена | слични

 Нивните сомнежи се дека тоа има врска со одржувањето на Самитот на ОБСЕ, кој се одржа истиот ден кога Палевски ја напуштил државата. Бараат оставка од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 387 | | | веќе видена

„Изјавата на Ахмети за „големата вест” потврдува најмалку две работи. Првата, дека ДУИ е безидејна партија која со предлози извадени од нафталин покажува ...
сите 228 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 69 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Вицепремиерот Артан Груби за албанската ТВ А2 Си-ен-ен изјавил дека речиси сите албански опозиционери во Македонија се излезени од ДУИ, а сега „се целосно ...
сите 105 | | | веќе видена

Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
сите 142 | | | веќе видена

Републиканскиот конгресмен Енди Оглес од Тенеси даде радикална изјава во однос на војната меѓу палестинската терористичка група Хамас и Израел. Тој кажа свој ...
сите 292 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанушев: Зошто полицијата реагирала предоцна, Спасовски да си поднесе оставка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: