Oтворен нов граничен премин за камиони на украинско-полската граница

3 копии

Првите 30 празни камиони поминаа низ новоотворениот премин Ухринов-Долхобичув на украинско-полската граница. Официјален Киев очекува дека отворањето на овој ...
| | веќе видена | слични

Група членови на Европскиот парламент ја повикаа Европската комисија и полската Влада да „дејствуваат решително“ и да ја прекинат блокадата на камионџиите на ...
| | веќе видена | слични

Официјален Киев очекува дека отворањето на овој премин ќе ги деблокира главните копнени коридори во период на штрајкот на полските возачи на камиони, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Останато

Светиниколчанецот В.П. на возраст од 66 години е возачот кој загина во сообраќајката што се случи синоќа на магистралниот пат А3 Штип-Велес , додека неговата ...
сите 50 | | | веќе видена

Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи ...
сите 202 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 56 | | | веќе видена

Живанка Морис која самоиницијативно се обрати до Канал 5 ТВ за да ја раскаже својата сторија за апсолутизмот и автократијата на Апасиев, како и неговите ...
сите 35 | | | веќе видена

Македонскиот народен театар (МНТ) хуманитарно ќе го одбележи својот 79. роденден со изведба на претставите „Силјан Штркот Шанца“ и „Сите сме птици“. ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Oтворен нов граничен премин за камиони на украинско-полската граница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: