Шефилд јунајтед го отпушти тренерот

3 копии

Хари Реднап веќе неколку години беше во пензија, но искусниот стручњак реши на 76-годишна возраст да му се врати на фудбалот, и тоа како предводник на ...
| | веќе видена | слични

УГледните англиски медиуми вчера пренесоа дека Пол Хекингботам е првиот менаџер кој заработува отказ во текот на оваа натпреварувачка сезона, а ова попладне ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Крајот на 14-то коло во Премиер лигата беше навистина спектакуларен, бидјеќи натпреварите кои ги гледавме вчера попладне беа исклучително интересени и ...
| | веќе видена | слични

Останато

На ден пред почетокот на рокот за собирање потписи за претседателски кандидати и за пратеници, во период од еден час најголемите политички партии ги соопштија ...
сите 376 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
сите 132 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шефилд јунајтед го отпушти тренерот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: