Марија Калас - оперска дива и вистинска модна икона

Палома Елсесер има 31 година, 85 килограми и висина од 171 сантиметар и токму таа е една од моментално најбараните модели на светот. Палома Елсесер моментално ...
| | веќе видена | слични

Доколку сте го гледале филмот „Scarface“ со познатиот Ал Пачино во улогата на Тони Монтана, сигурно сте ја забележале убавата Мишел Фајфер во улогата на Елвира ...
| | веќе видена | слични

Дали модата во Англија се разликува од онаа кај нас на Балканот или има повеќе сличности отколку разлики? Видеото кое го прикажува стилот на облекување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека ДПМНЕ сее лаги и манипулира, нивните пратеници со дипломатски пасош со новото уставно име им се посмеваат на граѓаните, изјави портпаролката на СДСМ, ...
сите 234 | | | веќе видена

Шаренолика е понудата за претседателски кандидати. Најголем дел од партиите што ги номинираат кандидатите знаат дека шансите да победат се никакви, сепак ...
сите 259 | | | веќе видена

Македонската активистка од Франција, Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, сподели на Фејсбук за голготата на ...
сите 113 | | | веќе видена

Пропагандата на ВМРО-ДПМНЕ ја убедуваше јавноста дека Силјановска ќе победи на изборите во 2019 година. И Христијан Мицкоски јавно изјавуваше дека очекувал ...
сите 222 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 79 | | | веќе видена

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 110 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марија Калас - оперска дива и вистинска модна икона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: