Анкета: Повеќе од една третина од Арапите ја поддржуваат активноста на ИДФ во Газа

Анкетата спроведена од Институтот за национални безбедносни студии за време на војната во Газа, откри дека околу една третина од арапската јавност ја поддржува ...
| | веќе видена | слични

Европејците се отворени за пристапување на Украина во ЕУ, покажува истражувањето пред клучниот самит во Брисел кој почнува од утре. Анкетите, како што објави ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Европејците се отворени за пристапување на Украина во ЕУ, но се скептични за приемот на државите од Западен Балкан, Грузија и Турција, покажува истражувањето ...
| | веќе видена | слични

Европејците се генерално отворени за идејата Украина да се приклучи на ЕУ, и покрај трошоците и ризиците, но во најдобар случај се „млаки“ во врска со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Расположението на јавноста во САД е на страната на Израел во војната на оваа земја против Хамас додека само третина од Американците велат дека се подеднакво ...
| | веќе видена | слични

Стабилно и убедливо мнозинство жители на членките на Европската Унија чувствуваат дека нивните земји имаат полза од Унијата, но бараат поактивни промени и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Истражувањето нарачано од Европскиот парламент во пресрет на претстојните европски избори покажа дека повеќе од 70 отсто од граѓаните сметаат дека ...
| | веќе видена | слични

Испитаниците наведоа бројни причини, но најчеста причина е тоа што ЕУ го одржува мирот и ја подобрува соработката меѓу земјите. „Резултатите од истражувањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Претседателот на полскиот Парламент Шимон Холовнија, градоначалникот на Варшава, Рафал Трзасковски и лидерот на најголемата опозициска Граѓанска коалиција ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 416 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 69 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Не може да има законски измени и решенија заради одредени случаи. Работата на законите не се заснова на поединечни случаи. Законите се општи правила што треба ...
сите 138 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкета: Повеќе од една третина од Арапите ја поддржуваат активноста на ИДФ во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: