Во Србија производството на полиетиленски кеси е зголемено за 15 отсто

2 копии

Додека индустриското производство во Србија за деветте месеци од 2023 година во однос на истиот период од 2022 година бележи благ пораст, сите гранки опфатени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

- Меѓународната федерација на новинари (ИФЈ), водечка светска организација за одбрана на правата на новинарите, објави дека од почетокот на годината се убиени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓународната федерација на новинари (IFJ) соопшти дека 94 новинари и медиумски работници, вклучително и девет жени, биле убиени во 2023 година, што е скок од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатите 11 месеци, Здружението на новинари на Србија регистрирало 111 случаи на прекршување на правата на новинарите, еден помалку од минатата година. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 219 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија производството на полиетиленски кеси е зголемено за 15 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: