Кина гради подводен центар за податоци со моќност од 6 милиони компјутери


2 копии

Огромните количини дигитални информации што се создаваат секој ден мора да се зачуваат некаде, а Кина има една иновативна идеја за најновиот блок-центри за ...
| | веќе видена | слични

Доколку ја погледнете панорамата на Тиандученг, не можете, а да не ја забележите градбата која неодоливо потсетува на Ајфеловата кула. За разлика од париската ...
| | веќе видена | слични

Една од највисоките статуи во Кина ќе ја најдете на јужното крајбрежје од островот Хаинан, недалеку од приморскиот град Санја којшто туристите со задоволство ...
| | веќе видена | слични

Останато

Универзитетскиот професор Денис Прешова со еден подолг пост на Фејсбук ги објаснува според него сите апсурди искажани од министерот за надворешени работи Бујар ...
сите 300 | | | веќе видена

Дали Демократската унија за интеграција и нејзиниот лидер Али Ахмети денеска меѓу редови најавија можен бојкот на претседателските избори во вториот круг? Ова ...
сите 265 | | | веќе видена

Македонската активистка од Франција, Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, сподели на Фејсбук за голготата на ...
сите 103 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 150 | | | веќе видена

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 110 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Најмалку девет имиња влегуваат во трката за претседателските избори што треба да се одржат на 24 април (прв круг) и на 8 мај (втор круг) годинава во Северна ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина гради подводен центар за податоци со моќност од 6 милиони компјутери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: