Промоција на анимиран филм и на сликовници

2 копии

Новата генерација креативци, многу умешно знае да го искористи потенцијалoт на дигиталните медиуми во продуктивни цели. Многу такви позитивни примери ќе ...
| | веќе видена | слични

Да се твори за деца е прекрасна, но и одговорна работа. Книжевноста за деца треба да биде забавна за најмладите читатели, но мора да има и едукативна ...
| | веќе видена | слични

Денешното утринско кафе го пиеме со Олгица Стрезоска, Product Owner во компанијата Damilah, која неодамна се најде во друштво на најдобрите 30 жени во оваа ...
| | веќе видена | слични

Убавината на волонтирањето е во можноста да се направи позитивно влијание врз животите на другите, да се придонесе за значајни случаи и да се поттикне ...
| | веќе видена | слични

Останато

На ден пред почетокот на рокот за собирање потписи за претседателски кандидати и за пратеници, во период од еден час најголемите политички партии ги соопштија ...
сите 496 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Не може да има законски измени и решенија заради одредени случаи. Работата на законите не се заснова на поединечни случаи. Законите се општи правила што треба ...
сите 131 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 98 | | | веќе видена

Секому од нас му се има случено, во текот на денот или ноќта, особено во есенскиот и во зимскиот период, да дојде до прекин на електрична енергија. Тие што се ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на анимиран филм и на сликовници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: