Италијанскиот трговски синџир Еуроспин е најдарежлив- ќе даде по 500 евра божиќен бонус за своите вработени

Оваа година „Еуроспин“ на своите вработени им подарува божиќен бонус, кој е најголем во секторот за продажба на стоки за широка потрошувачка во Хрватска. ...
| | веќе видена | слични

Во Хрватска на последниот ден од ноември имало вкупно 1,66 милиони вработени во сите основи и организациски форми. Ова се нови податоци на Хрватскиот завод за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски се пофали на социјалните мрежи дека платата на вработените во полицијата, во изминатите шест години, се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски објави дека за периодот од 2017 до 2023 година за вработените во МВР платите се зголемени за 35 проценти а ...
| | веќе видена | слични

На работниците им се исплаќаат и надоместоци за храна и превоз и низа други стимулативни додатоци за работни резултати и продуктивност. „Томи“ оваа година на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Не може да има законски измени и решенија заради одредени случаи. Работата на законите не се заснова на поединечни случаи. Законите се општи правила што треба ...
сите 131 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 98 | | | веќе видена

Секому од нас му се има случено, во текот на денот или ноќта, особено во есенскиот и во зимскиот период, да дојде до прекин на електрична енергија. Тие што се ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италијанскиот трговски синџир Еуроспин е најдарежлив- ќе даде по 500 евра божиќен бонус за своите вработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: