Копал компири како казна и нашол древно египетско богатство, но, во Шкотска

Копал компири како казна и нашол древно египетско богатство, но, во Шкотска Филип Здравески 04.12.2023 / 12:05 Вести За казна, студент од Шкотска пред повеќе ...
| | веќе видена | слични

Отворена е изложбата „Континуитети” со дела од француски автори во колекцијата на Музејот на современата уметност (МСУ), а куратори се Владимир Јанчевски и ...
| | веќе видена | слични

Мелвил Хаус, прекрасна зграда во округот Фајф, Шкотска, служела како база за обука на полските војници што пристигнувале на островот за време на Втората ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 421 | | | веќе видена

Дали Демократската унија за интеграција и нејзиниот лидер Али Ахмети денеска меѓу редови најавија можен бојкот на претседателските избори во вториот круг? Ова ...
сите 301 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Денис Прешова со еден подолг пост на Фејсбук ги објаснува според него сите апсурди искажани од министерот за надворешени работи Бујар ...
сите 299 | | | веќе видена

Македонската активистка од Франција, Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, сподели на Фејсбук за голготата на ...
сите 105 | | | веќе видена

Пропагандата на ВМРО-ДПМНЕ ја убедуваше јавноста дека Силјановска ќе победи на изборите во 2019 година. И Христијан Мицкоски јавно изјавуваше дека очекувал ...
сите 210 | | | веќе видена

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 110 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Професорката и пратеничка Гордана Силјановска-Давкова потврди дека е кандидат за претседателка на државата од ВМРО-ДПМНЕ. Таа изјави дека нема да биде ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Копал компири како казна и нашол древно египетско богатство, но, во Шкотска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: