Јордановска за избеганиот првоосомничен за убиството на Вања: Шеф на скопскиот СДСМ, градежник, лидер на партија и подкастер


Новинарката Јорданка Ивановска Јоци потсетува кој е првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска избеганиот Љупчо Палевски – Палчо. Ивановска меѓу другото ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Една недела пред убиството на 74-годишниот Панче Жежовски од Велес и 12 дена пред киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска, осомничениот за ...
| | веќе видена | слични

Српскиот медиум „Блиц“ објави цела анализа на Љупчо Палевски кој се сомничи за убиството на малата Вања и велешанецот Панче. Весникот пишува дека според ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски синоќа изјави дека размислува деновиве да испрати порака до претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, дека Скопје очекува ...
| | веќе видена | слични

Српскиот весник „Блиц“, објави цела анализа за првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Пренесуваме делови од анализата. „Основач на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На собраниската седница број 135 закажана за 22 декември, ставена е точка за расправа по Иницијатива на овластениот предлагач Љупчо Палевски, за референдум за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според одлуката, до која што дојде Канал 5 , Нора Таравари е вработена на местото помошник раководител на сектор за еквиваленција и нострификација во ...
сите 198 | | | веќе видена

Шаренолика е понудата за претседателски кандидати. Најголем дел од партиите што ги номинираат кандидатите знаат дека шансите да победат се никакви, сепак ...
сите 170 | | | веќе видена

Пропагандата на ВМРО-ДПМНЕ ја убедуваше јавноста дека Силјановска ќе победи на изборите во 2019 година. И Христијан Мицкоски јавно изјавуваше дека очекувал ...
сите 213 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Професорката и пратеничка Гордана Силјановска-Давкова потврди дека е кандидат за претседателка на државата од ВМРО-ДПМНЕ. Таа изјави дека нема да биде ...
сите 70 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 66 | | | веќе видена

Скопје, 22. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – На ден пред почетокот на рокот за собирање потписи за претседателски кандидати и за пратеници, во период од еден час ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јордановска за избеганиот првоосомничен за убиството на Вања: Шеф на скопскиот СДСМ, градежник, лидер на партија и подкастер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: