Зошто пијалоците со TХЦ станаа толку популарни?

Светската здравствена организација (СЗО) неодамна ги повика владите ширум светот да ги зголемат даноците за алкохол и засладени пијалоци. Како што се наведува, ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација (СЗО) ги повика земјите да ги зголемат даноците на алкохолот и засладените безалкохолни пијалоци. Последните податоци на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државите треба да ги зголемат даноците за алкохол и за пијалоци засладени со шеќер, соопшти денеска Светската здравствена организација, нагласувајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 219 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто пијалоците со TХЦ станаа толку популарни?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: