„Се што светка е злато“ – жолтиот метал соборува рекорди на светските берзи

Време зa читање: 3 минути Цените на златото во понеделник пораснаа на ново рекордно високо ниво од 2.110,8 долари за унца, пред да се откажат од некои добивки. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Невработеноста во Македонија и понатаму останува сериозен проблем за кој е потребно постудиозен пристап кој ќе придонесе кон негово надминување. Она што ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Поради тоа што инфлацијата паѓа побрзо од очекуваното и поради влошените економски прогнози, пазарите ќе бараат индиции за тоа кога ...
| | веќе видена | слични

Глобалните пазари се зголемија изминатата седмица, при што американскиот индекс S&P 500 го достигна највисокото ниво по март 2022 година, бидејќи извештајот за ...
| | веќе видена | слични

Цените на златото достигнаа ново рекордно ниво оваа недела по бурната 2023-та година, а според Светскиот совет за злато (WGC), комбинацијата на геополитички ...
| | веќе видена | слични

На валутните пазари вредноста на доларот во однос на кошницата валути порасна минатата седмица првпат по трите седмици пад, закрепнувајќи од лошите резултати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Денот по утрото се познава! Демократската унија за интеграција е задоволна и благодарна за масовниот одѕив на граѓаните во поддршка на кандидатурата на Бујар ...
сите 163 | | | веќе видена

Жител на Табановце физички нападнал вработен во отсекот за управни работи во Куманово, соопшти полицијата.Инцидентот се случил вчера, кога четириесет и ...
сите 224 | | | веќе видена

Музичарите Панчо и Андреј од групата „ДНК“ објавија дека успеале да соберат 690 илјади денари за лекувањето на Леонид Индов, откога ја ставија на лицитација ...
сите 80 | | | веќе видена

Украина доби само 30 отсто од милион артилериски гранати што Европската унија вети дека ќе ги испорача, изјави денеска претседателот на таа држава Володимир ...
сите 124 | | | веќе видена

Шведскиот дипломат Олоф Скуг денеска е именуван за специјален претставник на ЕУ за човекови права. Тој ќе го замени Имон Гилмур, чиј петгодишен мандат завршува ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Се што светка е злато“ – жолтиот метал соборува рекорди на светските берзи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: