Од 3,7 милиони броила во Србија, само четири проценти се „паметни“

По повеќе од една деценија чекање за решавање на споровите околу тендерот за замена на старите броила со нови – паметни, Електродистрибуција Србија ЕДС конечно ...
| | веќе видена | слични

ЕВН Хоме, како универзален снабдувач со електрична енергија за домаќинствата и потрошувачите, бара повисока цена за 10% од 1 јануари. Пресметките допрва ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски, во денешното интервју за „Фактор“ открива дека ЕВН Хоме, како универзален снабдувач ...
| | веќе видена | слични

Објаснувањето на регулаторна е дека на овој начин ќе се воведе правичност во плаќањето кај оние кои редовно ја користат мрежата и оние кои ретко го прават тоа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Граѓаните кои струјата ја користат рационално за потребите во домаќинствата, не треба да стравуваат од можни ценовни шекови. Повисоки сметки можат да очекуваат ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска порача дека ќе нема ценовен шок со струјата ако се користи за основните потреби во домаќинствата и оти ќе плаќаат повеќе ...
| | веќе видена | слични

Нова повисока цена на струјата ќе има, но не за сите категории потрошувачи, потврди денес премиерот Димитар Ковачевски. Оние кои ја користат струјата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Засега пораката од Грција е дека тие немаат можност да прифатат какво било прекршување на меѓународно потпишаниот договор. Треба да се концентрираме на ...
сите 178 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 337 | | | веќе видена

Доцна синоќа се случи тешка сообраќајна несреќа на патот од Кичево кон Стража при што автомобилот изгубил контрола и излетал во патот, по што паднал во река. ...
сите 49 | | | веќе видена

Месец март меѓу нашите граѓани се нарекува и „Баба Марта“ бидејќ важи за месец во кој времето често се менува. По топлите денови, синоптичарите најавуваат нов ...
сите 172 | | | веќе видена

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и ...
сите 179 | | | веќе видена

Направени се сериозни анализи во Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и ние дојдовме до еден заеднички заклучок дека Максим Димитриевски не само што ќе ...
сите 125 | | | веќе видена

Денеска, дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев, заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, оствари ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од 3,7 милиони броила во Србија, само четири проценти се „паметни“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: