Со песна од Тоше и Каролина, нашата Барбара Поповиќ повторно ги собра сите комплименти во српско музичко шоу


 Детали понеделник, 04 декември 2023 „Овој настап ми имаше некоја атмосфера како од Сан Ремо, а Барбара, ти беше маестрална“, рече Наташа Беквалац откако ...
| | веќе видена | слични

Среде популарноста на момчешките поп-групи „Бекстрит бојс“ и „Енсинк“ во деведесеттите години, на македонската музичка сцена се појави групата „Магија“. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По дваесет и пет години победничката песна на Макфест 1998 година „Магија”, доби нов модерен поп звук кој веруваме дека силно ќе допре до публиката и песната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

25 години по победата на Макфест, Јован Јованов ја преработи познатата песна „Магија“, која сега доби нов модерен призвук и веруваме дека ќе продолжи да живее ...
| | веќе видена | слични

 Откако Јован Јованов и групата „Магија“ победија на Макфест 1998 со истоимената песна „Магија“, тој сега ја преработи заедно со еден од најпопуларните млади ...
| | веќе видена | слични

 Детали сабота, 09 декември 2023 „Од македонските музичари најблиска сум со Иван Јованов од Либеро бенд. Тој ми е како постар брат и пред секоја моја музичка ...
| | веќе видена | слични

 Детали петок, 08 декември 2023 Ноне Неделковска, Ивона Јо, Александар Тарабунов, Виктор Апостоловски и уште многу други познати музичари од Македонија беа ...
| | веќе видена | слични

 Детали среда, 06 декември 2023 Браво! Децата од хорот Roger’s Park Neighbourhood Choir од Чикаго со многу емоции ја испеаја една од најубавите македонски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Прегласувањето на седумте избирачки места во петтата и шестата изборна единица ќе се одржи на 22 мај соопшти вчера на седница Државната изборна комисија по ...
сите 358 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 210 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи локално во ...
сите 250 | | | веќе видена

Протече првата снимка од соборениот хеликоптер: „Целосно изгорел“ Потврдено е дека Иранскиот претседател Ебрахим Раиси е мртов откако иранските агенции ...
сите 108 | | | веќе видена

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 126 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

САД го поддржуваат Преспанскиот договор со Грција и беа разочарани што претседателката Гордана Сиљановска-Давкова не го користеше уставното име С. Македонија ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со песна од Тоше и Каролина, нашата Барбара Поповиќ повторно ги собра сите комплименти во српско музичко шоу

Од:
До кого (е-маил):
Порака: