ЈОВАНОВИЌ СО КУРТИ ВО ПРИШТИНА: Сешто поминавме во животот и тој и јас, за Косово мора да се каже вистината и да се тргне по друг пат

Косовскиот премиер Албин Курти го примил синоќа лидерот на Либерално-демократската партија на Србија, Чедомир Јовановиќ, со кого разговарал за последните ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на пратеничката група на косовската владејачка партија, Движење самоопределување (ВВ), Мимоза Кусари-Лила, е убедена дека нацрт-статутот на Заедницата ...
| | веќе видена | слични

Припадниците на Специјалната единица за интервенции (ЊСИ) на косовската полиција, заедно со другите специјални единици, протестираа денеска пред зградата на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Косовскиот премиер Аљбин Курти им се заблагодари на сите, на српски јазик, за, како што рече, „вербата во подобро Косово“ и посочи дека од почетокот на ноември ...
| | веќе видена | слични

Албин Курти беше политички затвореник за време на војната во Косово и беше ослободен на 7 декември 2001 година по меѓународниот притисок за ослободување на ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот амбасадор во Косово, Џефри Ховениер изјави дека Соединетите Американски Држави не го промениле ставот во однос на одржувањето на српските избори ...
| | веќе видена | слични
3 копии

– Лидерот на опозициската Алијанса за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, му порача на премиерот на Косово, Албин Курти, дека, за разлика од него, кој во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Северна Македонија и нарачаното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 394 | | | веќе видена

„Изјавата на Ахмети за „големата вест” потврдува најмалку две работи. Првата, дека ДУИ е безидејна партија која со предлози извадени од нафталин покажува ...
сите 228 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 102 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 69 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Вицепремиерот Артан Груби за албанската ТВ А2 Си-ен-ен изјавил дека речиси сите албански опозиционери во Македонија се излезени од ДУИ, а сега „се целосно ...
сите 105 | | | веќе видена

Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
сите 142 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈОВАНОВИЌ СО КУРТИ ВО ПРИШТИНА: Сешто поминавме во животот и тој и јас, за Косово мора да се каже вистината и да се тргне по друг пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: