Продуктивноста како една од причините зошто Британците имаат пониски плати во однос на другите богати земји

Британија мора да излезе со нова економска стратегија за да стави крај на 15-годишниот период на опаѓање на животниот стандард и проширување на нееднаквоста, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Членовите на собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска се сретнаа со претставници од Светска банка. Во фокусот на средбата, како што информираат од ...
| | веќе видена | слични

Стапката на сиромаштија се намалува и сега е 19 проценти, но речиси една третина од населението е блиску до сиромаштија, па секој потрес може да ги повлече под ...
| | веќе видена | слични

Словенија е еден од десетте најголеми инвеститори во Србија, а словенечките компании вработуваат повеќе од 20.000 работници, изјави министерот за економија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски за „Република“ појаснува зошто оние граѓани кои на денот на изборите нема да имаат важечка лична нема да можат ...
сите 165 | | | веќе видена

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 393 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на дебата насловена „Иднината на НАТО и Балканот: Искуства од Естонија” на која стана збор за ...
сите 198 | | | веќе видена

Поранешниот руски опозициски лидер Алексеј Навални треба да биде погребан денеска, но членовите на неговиот тим тврдат дека сè уште се соочуваат со тешкотии ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продуктивноста како една од причините зошто Британците имаат пониски плати во однос на другите богати земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: