Производителите на оружје тешко ја следелe побарувачката во 2022-та

4 копии

Приходите на водечките производители на оружје благо се намалиле во 2022 година, бидејќи нивните капацитети не можеа да одат во чекор со побарувачката, објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Платформата за стриминг музика Spotify соопшти дека ќе отпушти околу 1.500 вработени, или 17 отсто од вкупната работна сила, за да ги намали трошоците. Ова е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шведската компанија за аудио стриминг „Спотифај“ (Spotify) денеска соопшти дека ќе отпушти 17 отсто од својата работна сила ширум светот за да ги намали ...
| | веќе видена | слични

Шведскиот музички стриминг гигант Spotify објави дека отпушта 17 отсто од својата работна сила, околу 1.500 работни места, поради зголемените трошоци. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска се собираат граѓански потписи за кандидатурата на професорката Гордана Силјаноска Давкова за претседател на Република Македонија, се вели во партиското ...
сите 260 | | | веќе видена

СДСМ денеска ќе одржи Конгрес на кој треба да биде официјализирана кандидатурата за втор мандат за шеф на државата на актуелниот претседател Стево Пендаровски. ...
сите 140 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 68 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Производителите на оружје тешко ја следелe побарувачката во 2022-та

Од:
До кого (е-маил):
Порака: