ЛЕКА ПОЛЕКА, КРЕДИТИТЕ СТАНУВААТ СЕ „ПОТЕШКО БРЕМЕ“ - дали се попогодени граѓаните или компаниите

Не престануваат да поскапуваат кредитите во земјава. Каматната стапка на новоодобрените кредити, иако минорно, сепак, се зголемила во октомври годинава во ...
| | веќе видена | слични

Невработеноста во Македонија и понатаму останува сериозен проблем за кој е потребно постудиозен пристап кој ќе придонесе кон негово надминување. Она што ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Поради тоа што инфлацијата паѓа побрзо од очекуваното и поради влошените економски прогнози, пазарите ќе бараат индиции за тоа кога ...
| | веќе видена | слични

На европскиот континент има богати земји кои се рангирани како места каде луѓето се несреќни. Според Евростат, Бугарија и Германија се најнесреќните земји во ...
| | веќе видена | слични

Во 2022 година, европските домаќинства заштедиле една осмина од својот приход, покажуваат најновите податоци. Меѓутоа, во која земја луѓето најмногу штедат? Во ...
| | веќе видена | слични

Истражување на Евростат за висината на платите во ЕУ Кога станува збор за платите низ земјите членки на ЕУ, сè уште има значителни варијации, во зависност од ...
| | веќе видена | слични

Цените на златото достигнаа ново рекордно ниво оваа недела по бурната 2023-та година, а според Светскиот совет за злато (WGC), комбинацијата на геополитички ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откриени се најсреќните нации во Европската унија, а резултатите може да ве изненадат ако се земе предвид дека Австрија, Полска и Романија се на врвот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 528 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 341 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 312 | | | веќе видена

Државната изборна комисија соопшти денеска дека од утре, 25 февруари 2024 година, на својата веб страница, секојдневно ќе информира за бројот на собрани ...
сите 256 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 133 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛЕКА ПОЛЕКА, КРЕДИТИТЕ СТАНУВААТ СЕ „ПОТЕШКО БРЕМЕ“ - дали се попогодени граѓаните или компаниите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: