Разговор со словенечкиот писател Рок Вилчник

2 копии

Членовите на Стручната комисија едногласно  ја донеле таквата одлука, имајќи ја предвид импозантната биографија на проф. д-р Плевнеш, неговото животно дело и ...
| | веќе видена | слични

Награди „Донат“ за литературни придонеси им се доделени на македонските писатели Даниела Андовска-Трајковска и Борче Панов како и на невладината организација ...
| | веќе видена | слични

„Траума и театар: Горан Стефановски“, – новата книга на Мишел Павловски ќе биде промовирана денес, на 29 ноември во Културно информативен центар (КИЦ). Со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонскиот пасош со старото име можеби се уште е во употреба во дел од европските земји, но не и во Германија. Ова го објави, Дојче Веле повикувајќи се на ...
сите 486 | | | веќе видена

Рускиот лидер Владимир Путин унапреди висок затворски функционер неколку дена откако во затворoт почина рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, јави ДПА. ...
сите 379 | | | веќе видена

Опозициската коалиција ќе ја порази Демократската унија за интеграција (ДУИ) на изборите со минимум два до три пратеници. Вака во дебатниот магазин Клик Плус ...
сите 226 | | | веќе видена

Позитивен, но недоволен чекор беше набавената количина од 650 сензори кои државата ги обезбеди за дијабетичарите кон крајот на ланската година. Овие сензори го ...
сите 85 | | | веќе видена

Се појавија снимки од камери од познат скопски локал, кои ги објави „360 степени“ , кои покажуваат што се случувало на вечерта меѓу саботата и неделата по ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостување во утринската емисија „Здраво Македонијо“ на Канал 5 истакна дека политичарите кои беа на власт во ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разговор со словенечкиот писател Рок Вилчник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: