Шварценегер се шокира од приказната на мало девојче, мораше да ја прегрне (ВИДЕО)

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Весникот „Монд“ пишува дека со тоа што ја отфрлија нацрт-резолуцијата на Советот за безбедност на ОН за „итен хуманитарен прекин на огнот“ во Газа, САД на 8 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Повикот предизвика измешани чувства кај Јаир Мозес. Неговата мајка Маргалит се очекуваше да биде меѓу првите заложници што ќе бидат ослободени од Појасот Газа ...
| | веќе видена | слични

Медиумите објавиле аудио-снимка од состанокот меѓу израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху со ослободените заложници и претставниците на семејствата на оние кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израел ја критикуваше шефицата на агенцијата за деца на ОН откако таа го осуди сексуалното насилство извршено од милитантите на Хамас врз жените за време на ...
| | веќе видена | слични

Организацијата за децата на ОН – УНИЦЕФ го осуди сексуалното насилство врз жените и децата на 7 октомври, но не ги споменува сторителите, терористичката група ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, изјави дека во моментот не постои можност заложниците кои се уште ги држи палестинската милитантна група Хамас во Газа ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека членовите на Хамас силувале жени и ги осакатувале нивните тела за време на нападот врз јужен Израел на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху рече дека нема да дозволи присуство на каква било закана во Појасот Газа или присуство на какви било странски сили за да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 412 | | | веќе видена

Дефинитиво актуелниот шеф на државата Стево Пендаровски ќе трча за уште еден претседателски мандат. Ова тој го најави на денешната пресконференција, ...
сите 104 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Јован Митрески, денеска оствари средба со Ангел Ангелов, амбасадор на Република Бугарија во Република Северна Македонија при што ...
сите 48 | | | веќе видена

Управниот суд донесе одлука дека се отфрла тужбата од Оливер Анднов против ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски.Тој тужеше за наводно нарушување на ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шварценегер се шокира од приказната на мало девојче, мораше да ја прегрне (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: