Шпанската полиција заплени еден тон кокаин oд „Балкански картел“

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
| | веќе видена | слични

Агенти на Националната полиција во Шпанија, во соработка со своите колеги од Србија, разбиле криминална организација со српско потекло во Барселона, која ...
| | веќе видена | слични

По тој повод, како што јавија шпанските медиуми, откриени се пет плантажи со марихуана во кои се запленети повеќе од 37.000 растенија. Во шест провинциски ...
| | веќе видена | слични

По запленувањето на речиси еден тон дрога што отпловил од Еквадор преку Колумбија, шпанските истражители открија дека Балканскиот картел почнал да шверцува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рефундација на граѓаните кои беа приморани да ги променат личните документи е можна но таа најрано може да се очекува да се случи престојното лето. Новата ...
сите 143 | | | веќе видена

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 247 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вечерва изјави дека расте притисокот да се запре војната во Газа, но нагласи дека ќе и се спротивстави. Тој на ...
сите 291 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на дебата насловена „Иднината на НАТО и Балканот: Искуства од Естонија” на која стана збор за ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанската полиција заплени еден тон кокаин oд „Балкански картел“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: