Италијанскaта премиерка во Белград: Италија ќе биде со Србија на патот кон Европа


4 копии

Италија ќе продолжи да биде меѓу првите земји кои се залагаат за проширување на Европската Унија и ќе ја поддржува Србија на нејзиниот пат кон Европа, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ, денеска во Белград се сретна со делегацијата на Европската организација за нуклеарни истражувања (ЦЕРН), ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Ко-основачот на компанијата „Епл“, Стив Возниак вчера пристигна во Белград каде што го пречека српскиот вицепремиер и министер за финансии Синиша Мали, кој му ...
| | веќе видена | слични

Економските и политичките односи беа во фокус на разговорите на италијанската премиерка Џорџа Мелони со српскиот претседател Алекдандар Вучиќ на денешната ...
| | веќе видена | слични

Италијанската премиерка Џорџа Мелони денеска е во посета на Белград. Српскиот претседател Александар Вучиќ ја пречека на аеродромот со голем букет цвеќе, а во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако во Македонија, неколкупати странски дипломати беа пречекани со знамиња на други држави, денес Србија направи грешка за време на пречекот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска ја италијанската премиерка Џорџа мелони на аеродромот во Белград со огромен букет од прекрасни црвени ружи, но ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, беше домаќин на премиерката на Република Италија, Џорџа Мелони, која денеска е во посета на Србија. Вучиќ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 421 | | | веќе видена

Дали Демократската унија за интеграција и нејзиниот лидер Али Ахмети денеска меѓу редови најавија можен бојкот на претседателските избори во вториот круг? Ова ...
сите 301 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Денис Прешова со еден подолг пост на Фејсбук ги објаснува според него сите апсурди искажани од министерот за надворешени работи Бујар ...
сите 224 | | | веќе видена

Македонската активистка од Франција, Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, сподели на Фејсбук за голготата на ...
сите 123 | | | веќе видена

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 110 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Пропагандата на ВМРО-ДПМНЕ ја убедуваше јавноста дека Силјановска ќе победи на изборите во 2019 година. И Христијан Мицкоски јавно изјавуваше дека очекувал ...
сите 210 | | | веќе видена

Професорката и пратеничка Гордана Силјановска-Давкова потврди дека е кандидат за претседателка на државата од ВМРО-ДПМНЕ. Таа изјави дека нема да биде ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италијанскaта премиерка во Белград: Италија ќе биде со Србија на патот кон Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: