Проширена и детална истрага за случајот Вања бара експертската јавност

Семејството на Вања не било соочено со никакви закани и уцени вели нејзината мајка во разговор за Сител. За приведените петмина таа не сакаше да коментира ...
| | веќе видена | слични

Таткото на девојчето вчера е приведен и ќе биде до утрово задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Палестинскиот претставник во ОН Ријад Мансур му порача на светот да размисли за децата во Газа кои ги губат своите животи или екстремитети поради гладот ...
сите 411 | | | веќе видена

Украинскиот премиер Денис Шмигал денеска ги повика западните земји да му префрлат на Киев 300 милијарди евра руски средства кои се замрзнати во странство, ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, на владина седница ќе предложи да се најде решение за над 100.000 граѓани кои имаат право на глас, но немаат ...
сите 118 | | | веќе видена

Кривична пријава, дисциплинска постапка и времено отстранување од работа за полициски службеник – обезбедување на заменик министер кој минатата година, ...
сите 218 | | | веќе видена

Серијата брзи руски напредувања ја доведоа во прашање новата одбранбена линија на Украина воспоставена по нивното повлекување од клучниот град Авдиивка и ги ...
сите 84 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски, се сретна со Митко Пешов и Јане Ченто, осудени за „27 април“ кои издржуваат висока затворска казна. ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проширена и детална истрага за случајот Вања бара експертската јавност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: