Густа магла кај Бунец, Маврово видливоста намалена од 10 до 15 метри

4 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено во зимски услови, пo наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови непречено, пo наместа влажни коловози. Снег со слаб интензитет провејува на Попова Шапка, Ресен, ...
| | веќе видена | слични

Авто-мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози, при што снег со слаб интензитет ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Времениот режим на сообраќај ќе се одвива согласно одобрен сообраќаен проект, информираат од АМСМ. Се замолуваат сите учесници во сообраќајот да ја почитуваат ...
| | веќе видена | слични

-Времениот режим на сообраќај ќе се одвива согласно одобрен сообраќаен проект и е со важност од шест месеци, односно се до завршување на градежните работи. Се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поради сообраќајна незгода од 17:30 часот затворен за сообраќај е експресниот пат Штип – Радовиш. Сообраќајот се одвива по стариот пат, информираат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски за „Република“ појаснува зошто оние граѓани кои на денот на изборите нема да имаат важечка лична нема да можат ...
сите 14 | | | веќе видена

Полицијата во Кисела Вода синоќа ја приведе К.А.Р.(49) од САД затоа што во зграда на подрачјето на Кисела Вода го нарушила јавниот ред и мир и агресивно се ...
сите 322 | | | веќе видена

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 412 | | | веќе видена

Дефинитиво актуелниот шеф на државата Стево Пендаровски ќе трча за уште еден претседателски мандат. Ова тој го најави на денешната пресконференција, ...
сите 104 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Јован Митрески, денеска оствари средба со Ангел Ангелов, амбасадор на Република Бугарија во Република Северна Македонија при што ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Густа магла кај Бунец, Маврово видливоста намалена од 10 до 15 метри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: