Млад Турчин измамен од скопјанка, и платил за да изнајми стан, но…

3 копии

Повозрасна кумановка била измамена за 10.000 евра, откако измамник ја излажал дека ќерка ѝ имала сообраќајна незгода во соседна Србија, соопшти денеска СВР ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

МВР соопшти дека во саботата во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
| | веќе видена | слични
10 копии

МВР соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот. -На 09.12.2023 во попладневните часови во Полициска станица ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи вчера попладне соопшти дека се вратила дома 22 годишната девојка која беше пријавена дека се одалечила од домот. Во ...
| | веќе видена | слични

„Тетовец ја пријавил сопругата како исчезната, откако „излегла од куќата на нејзините родители.“ – објави ТВ 21. ТВ 21 пишува: Маж, 36-годишен од тетовското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двојна победа на Претседателските избори и Парламентарните избори, да победи надежта, правдата, триумф на народот кој ќе си ја врати Македонија во своите раце, ...
сите 481 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Палестинскиот претставник во ОН Ријад Мансур му порача на светот да размисли за децата во Газа кои ги губат своите животи или екстремитети поради гладот ...
сите 434 | | | веќе видена

Украинскиот премиер Денис Шмигал денеска ги повика западните земји да му префрлат на Киев 300 милијарди евра руски средства кои се замрзнати во странство, ...
сите 247 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, на владина седница ќе предложи да се најде решение за над 100.000 граѓани кои имаат право на глас, но немаат ...
сите 119 | | | веќе видена

Кривична пријава, дисциплинска постапка и времено отстранување од работа за полициски службеник – обезбедување на заменик министер кој минатата година, ...
сите 218 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски, се сретна со Митко Пешов и Јане Ченто, осудени за „27 април“ кои издржуваат висока затворска казна. ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Млад Турчин измамен од скопјанка, и платил за да изнајми стан, но…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: