Обединетото Кралство започна потрага по заложниците на Хамас

„Ова е Блискиот Исток, многу е жешко“, рече Марк Регев, советник на израелскиот премиер Нетанјаху, обидувајќи се да го оправда она што окупаторската армија им ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Хамас, во екот на борбите во јужниот дел на Појасот Газа, издаде предупредување дека може да бидат загрозени животите на израелските заложници. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на Хамас на телевизија рече дека Израел нема да ги добие заложниците живи без размена, преговори и исполнување на барањата на групата. Израел вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Палестинското движење Хамас денеска предупреди дека ниту еден од заложниците кои беа киднапирани за време на нападот на 7 октомври, а се уште се чуваат во ...
| | веќе видена | слични

Израелската војска наведе безбедносни причини за да го оправда соголувањето на заробените Палестинци во Газа, кои ги нарече борци на Хамас, што палестинското ...
| | веќе видена | слични

Изреалец грабнат во текот на нападот на Хамас во јужен Израел на 7-ми октомври е убиен, потврди во саботата неговиот кибуц и здружението на семејствата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во израелски напад врз јужниот град Кан Јунис загинаа шест лица, додека пет други загинаа во одделен напад во Рафах, соопшти Министерството за здравство на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ денеска во 18 часот ќе одржи конгрес на кој се очекува да ја официјализира поддршката за втор мандат на актуелниот претсдетел, Стево Пендаровски. ...
сите 143 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи ...
сите 202 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 56 | | | веќе видена

Живанка Морис која самоиницијативно се обрати до Канал 5 ТВ за да ја раскаже својата сторија за апсолутизмот и автократијата на Апасиев, како и неговите ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обединетото Кралство започна потрага по заложниците на Хамас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: