Иран: Ако Израел не се смири, војната ќе се прошири во регионот


2 копии

Жестоки битки лице в лице се водат во градот Кан Јунис во јужна Газа, јавува Скај Њуз. Групата Хамас објави снимки за кои тврди дека се направени внатре во ...
| | веќе видена | слични

Израелската армија со авиони им испорачува околу седум тони воена опрема на своите сили кои се борат против борците на палестинската милитантна група Хамас во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Појасот Газа и денеска е цел на силни израелски воздушни напади, кои се случуваат во време на закани од палестинското исламистичко движење Хамас дека нема да ...
| | веќе видена | слични

Министрите за надворешни работи на Европската унија денеска ќе разговараат за можните следни чекори како одговор на кризата на Блискиот Исток, вклучително и ...
| | веќе видена | слични

Со одлуката на САД да стави вето на нацрт-резолуцијата на ОН за прекин на борбите во Појасот Газа, го охрабри израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху со јавно ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 100 израелски војници загинаа од почетокот на израелската копнена офанзива во Газа. Утрово тројца од четворицата настрадани војници загинале во борби ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, во гостување на ТВ21 повторно на темата валидност на пасошите кои не содржат Северна. ...
сите 389 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија од страна на албанскиот опозициски блок, Арбен Таравари ги објави целите поради коишто се вклучил во претседателската ...
сите 217 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 247 | | | веќе видена

ТВ21 стигна до говорот на Али Ахмети кој утре ќе го чита на прес конференцијата која е најавувана четири дена. Лидерот на ДУИ бара поддршка од Албанците на ...
сите 102 | | | веќе видена

Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ на израелската армија против палестинското исламистичко движење „Хамас“ во Појасот Газа, покажа денеска ...
сите 337 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иран: Ако Израел не се смири, војната ќе се прошири во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: