Една година стратешко партнерство на „Алкалоид“ и СОС Детското село


12 копии

За божиќните празници се вели дека е период на собирање на семејството, споделување на позитивни желби и сплотување на убава семејна енергија. Истовремено овој ...
| | веќе видена | слични

Бројот на деца со попреченост на кои им е потребна нега и грижа расте, а тоа ја зголемува потребата од поголем број на специјализирани згрижувачи. СОС Детското ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот ден на лицата со попреченост како повод Во неделата од страна на центарот за поддршка на згрижувачки семејства „СОС детско село“ во просториите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во годината кога брендот „Бекутан“ го слави својот 45-годишен јубилеј започна стратешката соработка со СОС Детско село – организација која во моментов води ...
| | веќе видена | слични

„Алкалоид“ и СОС Детско село одбележаа една година стратешко партнерство во рамките на кое компанијата донираше 2 милиони денари. Минатиот декември, една од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најмалку девет имиња влегуваат во трката за претседателските избори што треба да се одржат на 24 април (прв круг) и на 8 мај (втор круг) годинава во Северна ...
сите 121 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
сите 135 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Една година стратешко партнерство на „Алкалоид“ и СОС Детското село

Од:
До кого (е-маил):
Порака: