СДСМ ГИ ОБЈАВИ ИЗНОСИТЕ И МЕРКИТЕ ПРЕД ИЗБОРИ: Со нас пензионерите добиваат повеќе во наредниве пет месеци


Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Владата го разгледа и утврди текстот на Предлогот на закон за финанска поддршка на социјално ранливи категории на граѓани, за справување со енергетската и ...
| | веќе видена | слични

„По забрзување на растот на економијата во 2019 година, следните четири години, како резултат на надворешни шокови, нашата економија се соочи со неколку ...
| | веќе видена | слични

Дали Буџетот за идната година е реален или необјективен како што обвинува опозицијата, дали станува збор за мегаломанско и предизборно проектирање на ...
| | веќе видена | слични

Владата на седница го утврди текстот на предлог-законот за финансиска поддршка на социјално ранливи категории граѓани, меѓу кои се и мерките за поддршка на ...
| | веќе видена | слични

Владата го претстави планот за поддршка на ранливите категории на граѓани. Парична помош добиваат неколку категории, пред се фокусот е на домаќинства кои ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Пензионерите и ранливите категории граѓани опфатени во деветтиот антикризен пакет финансиската помош ќе ја добијат директно, без ...
| | веќе видена | слични

КУРИР: Состојбата во државата веќе неколку години е повеќе од загрижувачка, во која насока се движи Македонија? Томовски: Сметам дека правецот во кој се движи ...
| | веќе видена | слични

На сите мерила за успех се наоѓаме на дното, како во делот на образованието, странските директни инвестиции, екологија и слично, додека на оние мерила каде се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ново име се појави на листите за собирање потписи во трката за кандидат за претседател на државата. – Денес, до Државната изборна комисија е доставена ...
сите 245 | | | веќе видена

Изборната кампања за претседателските избори официјално започнува на 4 април, но кандидатите, особено, оние кои се сметаат за фаворити од двете најголеми ...
сите 230 | | | веќе видена

Автомобил утрово излетал во водите на Охридското Езеро на влезот во Струга, повредени нема. Случајот го потврди портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, кој ...
сите 423 | | | веќе видена

Претседателот на ДИК Александар Даштевски изјави дека Комисијата предлага во Изборниот законик да се внесе преодна одредба со која ќе се овозможи на овие ...
сите 131 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Во денешното гостување во „Слободен печат“ пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков истакна дека потребно е Македонија да има претседател кој е ...
сите 160 | | | веќе видена

Денес околу 10.45 часот, во месноста Јелак на Шар Планина, мечка нападнала дански турист кој заедно со група скијачи учествувал во т.н. "фри рајд" скијање ...
сите 89 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон пред денешната посета на Прага апелираше дека на Европа и е потребно стратешко будење бидејќи „Русија игра со времето“ и ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ ГИ ОБЈАВИ ИЗНОСИТЕ И МЕРКИТЕ ПРЕД ИЗБОРИ: Со нас пензионерите добиваат повеќе во наредниве пет месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: