(Видео) Кузеска: Пензионерите добиваат до 15.000 денари во наредните пет месеци


Владата го разгледа и утврди текстот на Предлогот на закон за финанска поддршка на социјално ранливи категории на граѓани, за справување со енергетската и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска ќе ја продолжи амандманската расправа за Предлог-Буџетот за 2024 година. За Предлог-буџетот поднесени се ...
| | веќе видена | слични

„По забрзување на растот на економијата во 2019 година, следните четири години, како резултат на надворешни шокови, нашата економија се соочи со неколку ...
| | веќе видена | слични

Дали Буџетот за идната година е реален или необјективен како што обвинува опозицијата, дали станува збор за мегаломанско и предизборно проектирање на ...
| | веќе видена | слични

Владата на седница го утврди текстот на предлог-законот за финансиска поддршка на социјално ранливи категории граѓани, меѓу кои се и мерките за поддршка на ...
| | веќе видена | слични

Владата го претстави планот за поддршка на ранливите категории на граѓани. Парична помош добиваат неколку категории, пред се фокусот е на домаќинства кои ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Пензионерите и ранливите категории граѓани опфатени во деветтиот антикризен пакет финансиската помош ќе ја добијат директно, без ...
| | веќе видена | слични

КУРИР: Состојбата во државата веќе неколку години е повеќе од загрижувачка, во која насока се движи Македонија? Томовски: Сметам дека правецот во кој се движи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До петок трае собирањето потписи од граѓаните за кандидатите за претседател на претстојните избори. На листата кандидати кои ги собраа потребните 10 000 ...
сите 479 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Ме разочарува фактот што во нашава држава постојат луѓе коишто мислат дека можат да се бават со сѐ, вклучително и со претседателската функција. Треба да се има ...
сите 124 | | | веќе видена

Украинскиот премиер Денис Шмигал денеска ги повика западните земји да му префрлат на Киев 300 милијарди евра руски средства кои се замрзнати во странство, ...
сите 256 | | | веќе видена

Смислено сценарио и предизборен инжинеринг е тоа што најмалку 100.000 граѓани нема да може да си го остварат правото на глас на претстојните избори бидејќи ...
сите 123 | | | веќе видена

Кривична пријава, дисциплинска постапка и времено отстранување од работа за полициски службеник – обезбедување на заменик министер кој минатата година, ...
сите 216 | | | веќе видена

Серијата брзи руски напредувања ја доведоа во прашање новата одбранбена линија на Украина воспоставена по нивното повлекување од клучниот град Авдиивка и ги ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Кузеска: Пензионерите добиваат до 15.000 денари во наредните пет месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: