Пентагон е се поблиску до дронови кои сами одлучуваат кого да убијат


4 копии

Европската унија се согласи да воведе построги правила за идната употреба на вештачката интелигенција (ВИ), јави ДПА. Преговарачите од Европскиот парламент и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Новата компанија за вештачка интелигенција на Илон Маск, xAI, основана во јули оваа година, сега се обидува да собере 1 милијарда ...
| | веќе видена | слични

Google го лансираше според нив , најмоќниот и најспособниот модел за вештачка интелигенција досега . Ова доаѓа по големиот притисокот врз компанијата да ...
| | веќе видена | слични

Привремен договор за клучните правила на Европската унија кои ја регулираат употребата на вештачката интелигенција, вклучително и владината употреба на ...
| | веќе видена | слични

Европа се позиционираше како пионер на новите глобални стандарди по постигнувањето договор за правилата за користење на вештачката интелигенција (AI), се вели ...
| | веќе видена | слични

Мета и IBM лансираа сојуз на повеќе од 50 компании за вештачка интелигенција и истражувачки институции кои го туркаат таканаречениот отворен модел на вештачка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 394 | | | веќе видена

„Изјавата на Ахмети за „големата вест” потврдува најмалку две работи. Првата, дека ДУИ е безидејна партија која со предлози извадени од нафталин покажува ...
сите 228 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 102 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 69 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Вицепремиерот Артан Груби за албанската ТВ А2 Си-ен-ен изјавил дека речиси сите албански опозиционери во Македонија се излезени од ДУИ, а сега „се целосно ...
сите 105 | | | веќе видена

Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
сите 142 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пентагон е се поблиску до дронови кои сами одлучуваат кого да убијат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: