Во Прилеп се одржа трибина пред откупот на тутунот

Доделени беа 87 договори во вкупна вредност од 51 милион денари, како неповратен грант (до 600.000 денари по корисник). Оваа година, Министерството креираше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупно 87 договори за грант поддршка во развојот на мали семејни винарии, беа доделени денеска во Неготино. Се работи за поддршка во вредност од 51 милион ...
| | веќе видена | слични

Во текот на следната година не се очекува поскапување на лебот и брашното, велат мелничарите од Македонија. Тие објаснија дека цената на пченицата е стабилна и ...
| | веќе видена | слични

Грантот, како што соопштуваат од МЗШВ, е за набавка на опрема за производство и ангажирање на стручно лице енолог во овие винарии. На настанот, што ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска ќе додели 87 договори за грант поддршка до 10. 000 евра за мали семејни ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот бизнисмен Гоце Спасов како сопственик на „Млин Аргулица“ во последните две години е најголемиот снабдувач со жито на Агенцијата за стокови резерви. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ќе додели договори за грант поддршка до 10.000 евра на 86 нови мали семејни винарии за набавка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ресорниот министер Љупчо Николовски вели дека има огромен интерес за мерките 1 и 7 од програмата ИПАРД 3 за кои е распишан буџет од 30 милиони евра, а има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека размислува за дополнителни санкции против Русија, три дена по смртта на противникот на Кремљ, ...
сите 357 | | | веќе видена

-Срамота е Македонија да ги зароби граѓаните на територија на која што сме и притоа доколку пробаат да излезат од Македонија, ние не ги пуштаме, заради тоа што ...
сите 417 | | | веќе видена

Статутот на Алијансата за Албанците, во член 51, предвидува Статутарната комисија да ги води постапките на вонредниот конгрес на кој се одлучува за разрешување ...
сите 172 | | | веќе видена

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска најави дека ќе поднесе кривични пријави за сите оние кои најавија дека ќе го остават Скопје без јавен превоз. ...
сите 60 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Илир Демири денеска посети две пациентки со цистична фиброза кои во примија лекот Трикафта на Клиниката за детски болести. ...
сите 81 | | | веќе видена

И покрај противењето на американската влада, Советот за безбедност на ОН сè уште планира утре да одржи гласање за прекин на огнот во Газа, пренесе ДПА. ...
сите 312 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Потоа до крајот на работната седмица времето ќе биде претежно сончево и релативно топло, соопшти ...
сите 177 | | | веќе видена

Земјоделците од цела Грција со трактори, автомобили, автобуси и камиони го започнаа нивното патување кон грчката метропола за утрешниот собир на плоштадот ...
сите 103 | | | веќе видена

Полициски службеници од Полициската станица Кочани по преземени мерки и активности, лишија од слобода тројца малолетници од Кочани поради сомнение дека вчера ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Прилеп се одржа трибина пред откупот на тутунот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: