Анѓушев се сретна со министерот за надворешни работи на Малта, Јан Борг


8 копии

Време зa читање: < 1 минутa На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот ...
| | веќе видена | слични

„Нашата земја брилијантно ја изврши едногодишната задача на ОБСЕ. Ова го истакнаа гостите, додека ние ќе продолжиме со старото, – многу народни пари ...
| | веќе видена | слични

„Министерскиот совет на ОБСЕ заврши успешно – овој историски состанок на организацијата, која што во текот на оваа година ја водеше нашата земја, беше спасен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Благодарам Бујар! Вака доајенот на спортското новинарство, Атанас Костовски ја завршува својата колумна за „Слободен печат“ насловена „Еден етнички Албанец ме ...
| | веќе видена | слични

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј Лавров „Остави ме на мира“ на состанокот на Советот на министри за надворешни работи на Организацијата за ...
| | веќе видена | слични

Реченицата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров: „Може ли да ме оставите на мира, ве молам“ на состанокот на Советот на министри за ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Министерството за надворешни работи на Естонија, Јонатан Всевјов, изјави дека неговата земја одбила да учествува на Министерскиот совет ...
| | веќе видена | слични

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека треба да се игнорира идејата на ДУИ за избирање претседател на државата во Собранието. Тој ја квалификува ...
сите 230 | | | веќе видена

Кандидатите за претседател, Билјана Ванковска, Стевчо Јакимовски и Вело Марковски, определиле нотари за собирање потписи за кандидатурата. Граѓаните може да ...
сите 238 | | | веќе видена

Неодамна починатиот руски опозициски лидер Алексеј Навални во едно од досега необјавените интервјуа, критикува корумпирани официјални претставници кои живеат ...
сите 299 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ оценува дека СДС создаде вистински хаос во државата. Според оваа партија, владата на СДС и ДУИ во домашен притвор стави над 600.000 граѓани, а на ...
сите 301 | | | веќе видена

Не е вистина дека некој нешто сменил, се работи за уште една лажна вест. Ако ги земеме бројките од 29 јануари, до денеска, ќе видиме дека на самиот ден на ...
сите 114 | | | веќе видена

Собранието в среда во рамки на 145. седница се очекува да избере нов член на Државната изборна комисија (ДИК). Според информации на МИА, предлогот Абдуш Демири ...
сите 166 | | | веќе видена

Руските сили заземаа украинско село. Украинските војници се повлекоа од село кај Авдиивка. Тие се повлекоа од селото Ласточкине кај Авдиивка. Ова го потврди ...
сите 289 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш денеска изјави дека Советот за безбедност на ОН не успеал соодветно да одговори на конфликтот меѓу ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев се сретна со министерот за надворешни работи на Малта, Јан Борг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: