Детали за „јога сектата“, која делувала низ цела Европа: Не смеев да ги одбијам


Во големата акција за апсење на контроверзното меѓународно јога движење и неговиот гуру, Грегоријан Биволару (71), во Франција се уапсени повеќе од 40 лица ...
| | веќе видена | слични

Во Косово уапсен еден од најголемите нарко босови во регионот, поранешен полицаец Александра Спасеска 11.12.2023 / 08:42 Регион Уапсен е Гезим Чела, еден од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основниот суд во Урошевац го одобри барањето на Основното обвинителство Урошевац, за определување притвор од 40 дена на обвинетиот Гзим Чела, побарано од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Косовската полиција соопшти дека го уапсила 55-годишниот албански државјанин Гзим Чела, познат како „нарко-барон“по кого е распишана потерница од надлежните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уапсен е Гезим Чела, еден од најголемите нарко босови во регионот. „Индексонлајн“ дознава дека Чела е уапсен во акцијата на Еурофас на Косово. Чела е уапсен по ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Имено, на 23.11.2023 околу 18:00 часот на ул.„Руди Чаевац” во Скопје од страна на полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек ...
| | веќе видена | слични

Речиси една деценија откако 43 студенти исчезнаа во Мексико, семејствата сè уште бараат одговори. За време на војната со дрогата која се инфилтрира на секое ...
| | веќе видена | слични

Европол објави апсење на т.н. цели од висок ранг, како резултат на заедничка акција на полициите на Хрватска, Германија, Шпанија и Турција, во координација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 368 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 325 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Детали за „јога сектата“, која делувала низ цела Европа: Не смеев да ги одбијам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: