Министерство за здравство во Газа соопшти дека бројот на загинати надмина 15.000


Министерството за здравство во Газа денеска соопшти дека бројот на загинати во нападите на Израел надмина 15.200 и оти 70 отсто се жени и деца, а повеќе од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Израелската армија откри голема мрежа на тунели во градот Газа и канцеларијата на лидерот на Хамас Јахја Синвар, под таканаречениот плоштад Палестина, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Насилството ескалираше на границата меѓу Либан и Израел денеска, бидејќи Хезболах испрати беспилотни летала со експлозиви и лансираше моќни ракети кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Израелската армија денеска соопшти дека во последните 24 часа погодила околу 250 цели во Појасот Газа, вклучувајќи магацини со оружје, тунели и други локации ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 515 | | | веќе видена

Земјите-членки на ЕУ сами одлучуваат во однос на тоа како ќе се однесуваат со валидноста на македонските пасоши. Една земја има формален став, другите повеќе ...
сите 390 | | | веќе видена

Опозициската коалиција ќе ја порази Демократската унија за интеграција (ДУИ) на изборите со минимум два до три пратеници. Вака во дебатниот магазин Клик Плус ...
сите 254 | | | веќе видена

Во текот на изминатиот ден тројца патници кои сакале да ја минат македонската граница се приведени бидејќи имале несоодветни документи.Во едниот случај ...
сите 369 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 100 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ води во секоја изборна единица а најубедливо во третата каде предвидувањата се дека ќе освои двојно повеќе пратеници од СДСМ. Ова е заклучокот од ...
сите 134 | | | веќе видена

Во нашата покана меѓудругото се вели: „...Канал 5 Телевизија, како единствена телевизија во Македонија која ги практикува светските позитивни професионални ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерство за здравство во Газа соопшти дека бројот на загинати надмина 15.000

Од:
До кого (е-маил):
Порака: