Ердоган: Израел ги уништува шансите за мир во Газа

Американскиот државен секретар Антони Блинкен во неделата го повика Израел да стори повеќе за да ги заштити палестинските цивили во војната против Хамас во ...
| | веќе видена | слични

Меѓународните групи за човекови права Амнести интернешенел и Хјуман рајтс воч ги осудија Соединетите држави што ставија вето на резолуцијата на Обединетите ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен предупредил дека треба да се направи повеќе за да се заштитат цивилите во Газа и да се обезбеди хуманитарна ...
| | веќе видена | слични

Шефот на јорданската дипломатија Ајман Сафади го обвини Израел дека спроведува систематска политика на истиснување на Палестинците од Газа преку војна во која ...
| | веќе видена | слични

Американскиот информативен портал „Политико“ објави дека американската влада му дала рок на Израел до крајот на годината да ги запре нападите врз Газа. ...
| | веќе видена | слични

Преговорите, а не израелските воени дејствија, ослободија дел од заложниците во Газа, каде што војната се заканува да го радикализира целиот Блиски исток, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 530 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 205 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 316 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена

Украина би можела да се соочи со „катастрофален недостиг на муниција и противвоздушна одбрана“ до пролет, што би можело да го промени бранот на војната, според ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган: Израел ги уништува шансите за мир во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: