Пронајдени тинејџерките кои со денови беа исчезнати во Грција

2 копии

Трагичен крај на потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска, објави грчката невладина организација за заштита на децата и нивните права „Насмевката на детето“ во ...
| | веќе видена | слични

Веста за бруталното убиство на Вања не ја потресе само Македонија, туку и целиот Балкан. Медиумите ширум балканските земји, не престануваат да известуваат за ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи веќе е креирана група со наслов „Правда за Вања“, каде се споделуваат информации за случајот во кој беше убиена четиринаесет годишната ...
| | веќе видена | слични

Убиството на четиринаесет годишната Вања Ѓ, не ја потресе само Македонија, туку и целиот Балкан. Речиси сите медиуми ја споделија информацијата за нејзиното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 529 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 385 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 316 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена

Украина би можела да се соочи со „катастрофален недостиг на муниција и противвоздушна одбрана“ до пролет, што би можело да го промени бранот на војната, според ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пронајдени тинејџерките кои со денови беа исчезнати во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: