СЕ ЧЕКА ОДГОВОР ОД АХМЕТИ: Џафери технички премиер, Митрески претседател на Собранието, СДСМ и ДУИ со заедничка листа


Талат Џафери од ДУИ да биде премиер сто дена пред избори, а координаторот на СДСМ, Јован Митрески нов претседател на Собранието, е најверојатната варијанта за ...
| | веќе видена | слични

Пред партиското седиште е Михаела Димовска, Михаела пред почетокот на состанокот премиерот ковачевски даде изјава, што кажа тој и за што се ќе се разговара во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски изјави дека на вечерашната седница на Извршниот одбор на партијата ќе биде потврдена одлуката координаторот ...
| | веќе видена | слични

СДСМ вечерва нема да разговара за евентуалните кандидати за претседател на државата на следните избори. -На вечерашнава седница нема да биде на дневен ред ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Димитар Ковачевски пристигна во штабот на СДСМ каде вечерва ќе се одржи состанок на извршниот одбор и рече дека денеска ќе биде потврдена неговата ...
| | веќе видена | слични

Премиерот и претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва порача дека неговата партија на седница на Извршниот одбор ќе разговара за нов претседател на ...
| | веќе видена | слични

Седница на партиските тела на СДСМ Владејачката СДСМ на седница на Извршниот одбор треба да ја формализира одлуката актуелиот координатор на пратеничката група ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во 20 часот владејачката СДСМ ќе одржи состанок на раководството на партијата, а потоа и на Изврешен на кој се очекува да го потврдат името на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 348 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР поднесе кривична пријава против И.И. од Македонска Каменица, полициски ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Јован Митрески, денеска, оствари средба со Ангел Ангелов, амбасадор на Република Бугарија во Република Северна Македонија, при што ...
сите 29 | | | веќе видена

Управниот суд донесе одлука дека се отфрла тужбата од Оливер Анднов против ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски.Тој тужеше за наводно нарушување на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ЧЕКА ОДГОВОР ОД АХМЕТИ: Џафери технички премиер, Митрески претседател на Собранието, СДСМ и ДУИ со заедничка листа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: