ЈАНУАРИ, ФЕВРУАРИ, МАРТ: Какво време се очекува?


5 копии
2 копии
10 копии

Српскиот метеоролог Иван Ристиќ предупредува дека претстојната зима ќе биде екстремно студена и со обилни врнежи од снег. Според неговата прогноза, се очекува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Последниот ден од 2023 година ќе биде врнежлив со дожд и снег. Новата година ќе донесе постудено време. Во следните недели ќе се задржи студено време со дневни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Времето денеска во северозападниот и централниот дел од земјава ќе биде умерено до значително облачно, а во источните делови сончево. Ќе дува умерен до засилен ...
| | веќе видена | слични

Метеорологот Иван Ристиќ најави ледена зима со чести продори на студен арктички воздух и многу снег. Републичкиот хидрометеоролошки завод најави променливо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Билјана Ванковска која е предложена од политичката партија Левица, заклучно со вчерашниот ден има собрано 9.722 од потребните 10.000 потписи за ...
сите 318 | | | веќе видена

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски за „Република“ појаснува зошто оние граѓани кои на денот на изборите нема да имаат важечка лична нема да можат ...
сите 319 | | | веќе видена

Превирањата, поделбите и влијанијата во албанскиот политички кампус во Македонија на чуден начин го демаскираат етноцентристичкиот концепт на дејствување на ...
сите 268 | | | веќе видена

Такер Карлсон го критикува оправдувањето на Путин за инвазијата на Украина велејќи дека денацификацијата на земјата е „една од најглупавите работи што некогаш ...
сите 140 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вечерва изјави дека расте притисокот да се запре војната во Газа, но нагласи дека ќе и се спротивстави. Тој на ...
сите 251 | | | веќе видена

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 201 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на дебата насловена „Иднината на НАТО и Балканот: Искуства од Естонија” на која стана збор за ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈАНУАРИ, ФЕВРУАРИ, МАРТ: Какво време се очекува?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: