Огромен број жени од Јужна Америка доаѓаат во ЕУ и стануваат сексуални робинки

Жени со латиноамериканско потекло, особено од Парагвај и Колумбија, се регрутираат на социјалните мрежи со понуди за работа во Европа, а потоа се принудени да ...
| | веќе видена | слични

Српската дијаспора во изминатиот период имаше значаен удел во продажбата на недвижности во Србија. Иако интересот на гастарбајтерите претходно беше насочен кон ...
| | веќе видена | слични

Зголемените цени на имотот го направија поседувањето стан или куќа сè понеостварлив сон за многу Европејци – проблем што се влоши со кризата на трошоците за ...
| | веќе видена | слични

Млади луѓе на возраст од 18 до 25 години својот идеален дом го замислуваат со многу зеленило и голем двор. Тие сакаат да живеат во близина на центар, на ...
| | веќе видена | слични

Речиси една деценија откако 43 студенти исчезнаа во Мексико, семејствата сè уште бараат одговори. За време на војната со дрогата која се инфилтрира на секое ...
| | веќе видена | слични

Европол објави апсење на т.н. цели од висок ранг, како резултат на заедничка акција на полициите на Хрватска, Германија, Шпанија и Турција, во координација на ...
| | веќе видена | слични

Ако во Германија и Швајцарија голем дел од населението живее во изнајмени живеалишта, во Македонија, но и во другите балкански земји е обратно. Како што објави ...
| | веќе видена | слични

Во големата акција за апсење на контроверзното меѓународно јога движење и неговиот гуру, Грегоријан Биволару (71), во Франција се уапсени повеќе од 40 лица ...
| | веќе видена | слични

Има алармантно зголемување на сексуалната експлоатација на жените не само во Шпанија, туку и во остатокот од Европската унија. Жените со потекло од Латинска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

„Во Скопје, во Македонија доаѓа нивниот пријател од Германија, од нивната сестринска партија ЦДУ. Човекот е еден од највлијателните, во врвот е на таа ...
сите 483 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 439 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Огромен број жени од Јужна Америка доаѓаат во ЕУ и стануваат сексуални робинки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: