Големи израелски акции против Хамас во Газа


4 копии
3 копии

Израелскиот советник за национална безбедност Цахи Ханегби денеска изјави дека повеќе од 7.000 милитанти се убиени во војната против палестинското исламистичко ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израелската армија денеска соопшти дека во последните 24 часа погодила околу 250 цели во Појасот Газа, вклучувајќи магацини со оружје, тунели и други локации ...
| | веќе видена | слични

Во текот на ноќта израелските сили продолжија со нападите врз Џабалија во северниот дел на Појасот Газа и Кан Јунис на југот од областа, јавуваат палестинските ...
| | веќе видена | слични

Израелското бомбардирање на Газа е најнеселективно во однос на бројот на цивилни жртви во таа област во изминатите години, а уделот на цивилни жртви во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите членки на Европската унија самостојно одлучуваат по однос на тоа како ќе се однесуваат за валидноста на патните исправи. Главно граѓаните немаат ...
сите 393 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 309 | | | веќе видена

Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ на израелската армија против палестинското исламистичко движење „Хамас“ во Појасот Газа, покажа денеска ...
сите 361 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 91 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 162 | | | веќе видена

Да не се тера политика од проблемот со пасошите и с озаендички сили да им се излезе во пресрет на граѓаните, рече Министерот за надворешни работи Бујар Османи ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големи израелски акции против Хамас во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: