МАЛ ЕКОНОМСКИ РАСТ ВО ИТАЛИЈА: Kaкви мерки ќе преземе Мелони?

Индексот на Caixin достигна највисоко ниво во последните 3 месеци, што доведе до повици за зголемување на потрошувачката, oбјави chinadaily. „Подоброто од ...
| | веќе видена | слични

Економското забавување кое е моментално на сцена ќе продолжи до крајот од 2023 и најмалку во првата половина од 2024 година, истакнува Институт за економски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нај следените берзански индекси ја забележаа својата петта последователна позитивна недела во и се доближија до највисоките нивоа оваа година . Во САД благо ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Во сообраќајката што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес загина 66 – годишениот В.П од Свети Николе. Тој им подлегна на повредите вечерва во ...
сите 46 | | | веќе видена

Делегација на Хамас се очекува денеска да отпатува во Каиро на разговори за воспоставување привремен прекин на огнот во Појасот Газа, изјави неименуван извор ...
сите 353 | | | веќе видена

На денешната Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ за избор на кандидат за претседател на Македонија, претседателот Х ристијан Мицкоски промовираше десет постулати за тоа ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАЛ ЕКОНОМСКИ РАСТ ВО ИТАЛИЈА: Kaкви мерки ќе преземе Мелони?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: