ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА САД: Америка нема да дозволи раселување на Палестинците, целта е нивно обединување

Потпретседателката на САД Камала Харис, која е во Дубаи на климатскиот самит КОП28, денеска во разговор со египетскиот претседател Абдел Фатах ал-Сиси нагласи ...
| | веќе видена | слични

Победата на изборите би значела нов шестгодишен мандат за Ал Сиси, кој тој може да го посвети на справување со инфлацијата, недостигот на девизи и напорите да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Египет денеска почнува гласањето на претседателските избори, на кои се очекува актуелниот претседател Абдел Фатах ал Сиси да освои трет мандат. Победата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Египетскиот и рускиот претседател Абдел Фатах ал Сиси и Владимир Путин денеска во телефонски разговор се согласија да продолжат со напорите за постигнување ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на египетскиот претседател, Ахмед Фахми изјави дека разговорот бил фокусиран на ситуацијата во регионот, особено во Појасот Газа, пренесоа руските ...
| | веќе видена | слични

- Туризмот во соседните земји би можел да се намали, а постои и можност за повисоки цени на нафтата и гасот, изјави синоќа во Вашингтон Џули Козак, шефица за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Конфликтот во Газа може да им наштети на економиите на соседните земји, предупреди Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), посочувајќи ги можните нарушувања во ...
| | веќе видена | слични

Останато

НГИ „Коалиција на Египќани“ на претстојните претседателски избори, ќе ја поддржи кандидатката за претседател на Македонија, проф. д-р Гордана Силјановска ...
сите 612 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Изминативе неколку месеци, во општина Гази Баба во населеното место Автокоманда, беше пробиена нова улица, чија цел беше да го намали метежот во оваа скопска ...
сите 9 | | | веќе видена

Русија мора да дозволи „независна и транспарентна меѓународна истрага за неговата ненадејна смрт“, рече денеска амбасадорката на ЕУ, Лоте Кундсен пред Советот ...
сите 216 | | | веќе видена

Реагирајќи на изјавата на францускиот претседател Емануел Макрон дека „ништо не може да се исклучи“ кога станува збор за можноста за распоредување на западни ...
сите 235 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, на владина седница ќе предложи да се најде решение за над 100.000 граѓани кои имаат право на глас, но немаат ...
сите 116 | | | веќе видена

Нема едноставен одговор на прашањето како да се надминат конфликтните состојби во семејствата за да не дојде до трагични последици. Важно е да се работи на ...
сите 183 | | | веќе видена

Поради присуството на значително поладен воздух, утре рано наутро и во претпладневните часови врнежи од снег би можело да има и во повисоките градови во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА САД: Америка нема да дозволи раселување на Палестинците, целта е нивно обединување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: