СТОЛТЕНБЕРГ: Европските земји не можат да го прошират производството на оружје за Украина

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека европските земји ги следат сопствените интереси и не можат да го прошират производството на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Шведска и САД потпишаа договор во областа на одбраната што му овозможи на Вашингтон пристап до сите воени бази во скандинавските земји, соопшти шведското ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот амбасадор во Унгарија, Дејвид Пресман ја критикуваше унгарската влада за „занемарување“ на интересите на своите сојузници во НАТО и за ...
| | веќе видена | слични

Шведскиот министер за одбрана Пал Џонсон изјави дека договорот потпишан вчера во Вашингтон „ќе создаде подобри услови за Шведска да добие помош од САД во ...
| | веќе видена | слични

Германски „Франкфуртер алгемајне“ во своја анализа деновиве пишува дека „пресвртница во Првата светска војна беше влегувањето на САД во војната. Украина не ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг предупреди дека западната воена алијанса треба да биде подготвена за лоши вести од украинскиот фронт бидејќи Киев ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најмалку девет имиња влегуваат во трката за претседателските избори што треба да се одржат на 24 април (прв круг) и на 8 мај (втор круг) годинава во Северна ...
сите 252 | | | веќе видена

Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на важноста на пасошите предлог на ВМРО-ДПМНЕ. Пратеникот Бране ...
сите 301 | | | веќе видена

Дали Демократската унија за интеграција и нејзиниот лидер Али Ахмети денеска меѓу редови најавија можен бојкот на претседателските избори во вториот круг? Ова ...
сите 132 | | | веќе видена

Македонската активистка од Франција, Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, сподели на Фејсбук за голготата на ...
сите 99 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТОЛТЕНБЕРГ: Европските земји не можат да го прошират производството на оружје за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: