Бочварски: До крај на годината јавен повик за изградба на третата фаза од пругата на Коридор 8, делница Крива Паланака-граничен премин Деве Баир

До крај на годината очекувам да го распишеме јавниот повик за изградба на третата фаза на пругата на Коридор 8, односно од Крива Паланка до граничниот премин ...
| | веќе видена | слични

Со средства од Програмата за рурален развој се прави првиот чекор кон изградба на ски-центарот Царев Врв на Осоговските планини. Се планира изградба на модерен ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски присуствуваше на Конференција посветена на започнување на твининг проектот за подобрување на капацитетите и ...
| | веќе видена | слични

Конференција по повод започнувањето на новиот твининг лајт проект „Поддршка на Агенцијата за цивилно воздухопловство во областа на безбедноста и обезбедувањето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, по повод повторно активирање на проектот и започнувањето на првиот дел од активностите ...
| | веќе видена | слични

Во срцето на Осоговските планини, на надморска височина од 2085 метри токму на Царев Врв, ќе се гради модерен ски-центар, кој ќе биде еден од петте најголеми ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски при посетата на Центарот за развој на Источно - планскиот регион во Штип истакна дека ...
| | веќе видена | слични

Средствата се одобрени од Владата на Република Македонија преку ТАВ програмата за реконструкција на т.н „Градечки мост“ и „Соларски мост“. - Овие два моста во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за градежништво, транспорт и инфраструктура на Србија најави ран јавен увид во врска со изработката на просторниот план на просторот за посебна ...
| | веќе видена | слични

Над 700 милиони евра ќе не чини изградбата на пругата до бугарската граница. Пругата се гради во три дела и тоа делницата од Куманово до Бељаковце, во должина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател во четвртокот се сретна со Јулија Навални, вдовица на починатиот руски опозициски лидер Алексеј Навални. На средбата била и Даша, ...
сите 480 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 333 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 281 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 137 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 189 | | | веќе видена

Обложувачница од Чаир пријавила дека синоќа вооружено лице се заканувало, искршило дел од инвентарот и одзело пари од вработениот. „На 23.02.2024 во 21.40 ...
сите 98 | | | веќе видена

Продолжуваат жестоките борби во Појасот Газа, објави израелската армија, објавувајќи дека „неколку терористи биле убиени во воздушни напади и копнени судири во ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бочварски: До крај на годината јавен повик за изградба на третата фаза од пругата на Коридор 8, делница Крива Паланака-граничен премин Деве Баир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: