Вучиќ: Лавров во Скопје ја кажа вистината кога е Србија во прашање


2 копии
2 копии

Претседателите на Србија, Бугарија и Азербејџан Александар Вучиќ, Румен Радев, Илхам Алиев, како и шефот на делегацијата на ЕУ во Србија, Емануел Жиофре во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, во Ниш се сретна со претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, при што имаше работен појадок пред ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Азербејџан, Илхам Алиев, во неделата престојува во посета на Србија за да присуствува на церемонијата на пуштање во употреба на првиот гасен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека од 94 милиони евра колку што чинат изградбата на гасоводот Србија-Бугарија, односно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателите на Србија, Азербејџан и Бугарија, Александар Вучиќ, Илхам Алиев и Румен Радев и амбасадорот на ЕУ во Србија Емануел Жофре, утре во Трупале крај ...
| | веќе видена | слични

Александар Вучиќ на својот профил на ТикТок објави видео во кое ги прашува своите следбеници дали знаат дека Лорд Волдеморт, измислен лик од серијата романи за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 219 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Лавров во Скопје ја кажа вистината кога е Србија во прашање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: