Состојба на патишта

2 копии

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Времениот режим на сообраќај ќе се одвива согласно одобрен сообраќаен проект, информираат од АМСМ. Се замолуваат сите учесници во сообраќајот да ја почитуваат ...
| | веќе видена | слични

-Времениот режим на сообраќај ќе се одвива согласно одобрен сообраќаен проект и е со важност од шест месеци, односно се до завршување на градежните работи. Се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поради сообраќајна незгода од 17:30 часот затворен за сообраќај е експресниот пат Штип – Радовиш. Сообраќајот се одвива по стариот пат, информираат од ...
| | веќе видена | слични

- Поради најавата за снег и температури околу и под нулата, Центарот за управување со кризи (ЦУК) апелира до граѓаните доколку немаат неопходна потреба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски денеска во утринската емисија „Ја сакам Македонија“ на ТВ Сител рече дека дневно може да се изработат ...
сите 513 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ, по превземањето на власта, ќе спроведе два клучни проекти, во областа на урбанизмот. Првиот проект се вика BIM (Building Information Modeling), со ...
сите 72 | | | веќе видена

Рокот за собирање потписи за кандидати за претседател и за кандидати за пратеници почнува в петок и ќе трае до 8 март, согласно роковниците на Државната ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состојба на патишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: