ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата денеска изнесува 160,33 евра за мегават час, на МЕМО 120,48 евра за мегават час


3 копии

Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 1 декември просечната часовна цена на еден мегават час електрична енергија (baseload) ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните се револтирани дека и покрај најавите за евтина дневна тарифа, на броилата во периодот од 13 до 15 часот потрошената електрична енергија им се ...
| | веќе видена | слични

Дневната евтина тарифа за сега достапна само за мал дел граѓани. До сега сетирани се 1/4 од броилата или само 160.000 од вкупно 630.000. Но и тие што се ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски за „Независен“ открива дека во сметките за електрична енергија се подготвува нова ставка, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Броилата на кои први им се укинала евтината тарифа, сега први добиваат евтина тарифа. Надлежните велат дека ниту еден корисник нема да биде оштетен. До крајот ...
| | веќе видена | слични

Корисниците на кои први им се укинала евтината тарифа, сега први добиваат евтина тарифа. Неделата на отчитување на корисникот е усогласена со периодот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните плаќаат субвенционирана цена на електрична енергија во нашата држава благодарение на субвенциите коишто ги обезбедува Владата од буџетот, истакна ...
| | веќе видена | слични

Иако беше најавено брзо адаптирање на броилата за електрична енергија за користење на евтината дневна тарифа, воведена од 1 декември, процесот се одвива етапно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Угледни Руси апелираат властите да го вратат телото на рускиот опозиционер Алексеј Навални на неговото семејство. Рускиот новинар, добитник на Нобеловата ...
сите 531 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 192 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев преку соопштение од МВР информира дека иселеници, македонски граѓани кои живеат во ...
сите 182 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 127 | | | веќе видена

Тешко носам одлуки, но стојам зад нив. Состојбата во која се наоѓа земјава бара од нас да не седиме како во ложа и да коментираме, туку да сториме нешто. Еден ...
сите 180 | | | веќе видена

TРКА ЗА СОБИРАЊЕ ПОТПИСИ На првиот Конгрес на политичката партија Движење ЗНАМ - За наша Македонија што се одржа синоќа во Скопје е официјализирана ...
сите 33 | | | веќе видена

Oд „Лекари без граници“ велат дека мали деца во Газа кои имаат само пет години им рекле дека сакаат да умрат. Додаваат дека во Газа е потребен прекин на огнот, ...
сите 99 | | | веќе видена

По освојувањето на Авдеевка од страна на руските сили, воените експерти ширум светот, се уште анализират колкаво тактичко и стратешко значение има тој успех. ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата денеска изнесува 160,33 евра за мегават час, на МЕМО 120,48 евра за мегават час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: