Управата за јавни приходи го одбележа денот на даночните обврзници

9 копии
2 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на настанот со кој се одбележува 30-годишнината од основањето на Државниот завод за индустриска сопственост. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавните приходи се темелот на системот на јавни финансии, од чиј интензитет и динамика на наплата зависи испорачувањето на јавните услуги кон граѓаните и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски со посебно задоволство ја прифатил поканата на директорката на УЈП Сања Лукаревска заедно да го слават денот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 537 | | | веќе видена

Пратениците на ВМРО – ДПМНЕ, Бране Петрушевски и Миле Лефков објавија видео на Твитер. Тие со намера да проверат дали функционираат пасошите кои им се важечки, ...
сите 325 | | | веќе видена

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети во видео обраќање од седиштето на партијата во Мала Речица ги повика граѓаните да се обедини за ...
сите 278 | | | веќе видена

Сакам jaвно да изразам благодарност до сите своии колеги и колешки што ме уверуваа декаа сум добро решение за кандидатка за претседателка и во рекорднен рок ги ...
сите 108 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Пропагандата на ВМРО-ДПМНЕ ја убедуваше јавноста дека Силјановска ќе победи на изборите во 2019 година. И Христијан Мицкоски јавно изјавуваше дека очекувал ...
сите 175 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Управата за јавни приходи го одбележа денот на даночните обврзници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: